Korejský výlet

Jižní Korea kolem dokola

7.10. Soul – ráno město, odpoledne flag paráda a párty

Fotky:
• Jižní brána
• Nandemung
• Flag paráda a pasta párty

Po ránu jsme metrem odjeli do centra, kde jsme navštíviliNandemung Nandemung – velké místní tržiště, kde se hlavně prodávají tradiční výrobky, ale koupit se zde dá cokoliv. Je to blízko Jižní brány, která je usazená uprostřed vysokých mrakodrapů. Na oběd jsme se vrátili k našim domácím, protože po 14:00 hodině nás měla převzít jiná rodina. Po obědě jsme čekali, až do 15:15 než se dostavil náš nový pan domácí, kterého jsme poprosili ať nás rovnou zaveze k Olympic Parktelu, kde mělo být slavnostní zahájení. Nechal nás vystoupit u hotelu a odjel domů i s našimi zavadly.

Průvod s vlajkami šel k olympijské bráně za zvuků bubnů, do kterých vytrvale mlátili místní tradiční bubeníci. Na následující párty jsme se konečně potkali se Slováky a při poslechu tradičního korejského umění jsme se dobřeVlajky nacpali.

Po večeři pro nás přijel pan domácí a odvezl nás do nového bydliště. Bydlíme v apartmánech Rexle, které jsou nedaleko od původního bydliště, ale jsou daleko luxusnější a očividně byly postaveny nedávno. Bydlíme u rodiny Kim, která je šestičlenná: rodiče, 3 děti (2 holky a kluk) a babička, které je 92 let. Byt je vybaven velmi tradičně. Je zde málo věcí a spí se na zemi na matracích. V obýváku je nízký stolek na rohoži, je zde také luxusní domácí kino s plazmovou obrazovkou.