Korejský výlet

Jižní Korea kolem dokola

6.10. Soul – prohlídka královských paláců

Fotky:

 V 8 hodin dostáváme snídaní. Můžete tipovat, co se v Koreji snídá. Samozřejmě rýže, a k ní asi 10 misek, které obsahují kimči, maso, polévku a protože je den díkuvzdání, tak máme speciální barevné knedlíky plněné masem.

Ráno nás pan domácí odvezl do hotelu, kde nám Pagoda pod mrakodrapemkonečně dovezli zavazadla z letiště. Pak jsme vyrazili metrem do centra města. Lístek stojí od W900 do W1000 na kratší vzdálenost. Obrovský královský palác byl velmi dobře rekonstruovaný a chodí se zde s průvodcem. Měli jsme štěstí a chytli průvodce s angličtinou. Zajímavostí je, že všechny budovy jsou, jak je v Koreji zvykem, vytápěny přes podlahu. Po první prohlídce Unhyeongungu jsme si dali pauzu v místním parčíku a vzhledem k časovému posunu jsme docela usínali na lavičce. Protože byl svátek díkuvzdání, tak se všude chodili místní oblečení ve slavnostních krojích. Večer jsme se dostali k městským branám a blízko k radnici.

Domů jsme přišli až kolem 20 hodiny.

Před večeří jsme si šli s Renou zaběhat kolem řeky (pojmenované Stream). Okolo hlubokého zářezu řeky byly v různých úrovních až tři cesty, které slouží jak cyklistům, tak běžcům i procházejícím. Některé chodníky jsou asfaltové, některé mají umělohmotný povrch. Podobné cesty lze nalézt na spoustě míst např. v olympijském parku a jeho okolí. V okolí cestiček jsou každý 2 – 3 km záchodky navíc jsou tam vyznačeny KM. Stezky kolem Stream

Po 20 hodině tady běhali, chodili a jezdili stovky lidí. Jinak sportovat Korejce vidíte v průběhu celého dne. Vybavení sahá, tak daleko, že jsme viděli osvětlené místo pod mostem, kde asi 30 dvojic hrálo badminton a jinde jsou veřejné posilovny pod širým nebem.

Večeře byla tradiční – rýže a misky s masem, kimči a další nakládanou zeleninou.