6.10. Soul – prohlídka královských paláců
Fotky:
- Tapgol – Pagoda park( park vyhlášení nezávislosti)
- Unhyeongung – rezidence prince regenta
- Changdeokgung – East palace, královský palácový komplex založený r. 1405
- Jongmyo – pohřebiště
- Soul ulice
Ráno nás pan domácí odvezl do hotelu, kde nám
konečně
dovezli zavazadla z letiště. Pak jsme vyrazili metrem do centra města.
Lístek stojí od W900 do W1000 na kratší vzdálenost. Obrovský královský
palác byl velmi dobře rekonstruovaný a chodí se zde s průvodcem. Měli
jsme štěstí a chytli průvodce s angličtinou. Zajímavostí je, že všechny
budovy jsou, jak je v Koreji zvykem, vytápěny přes podlahu. Po první prohlídce Unhyeongungu jsme si dali pauzu v místním parčíku a vzhledem k časovému posunu jsme docela usínali na lavičce.
Protože byl svátek díkuvzdání, tak se všude chodili místní oblečení ve
slavnostních krojích. Večer jsme
se dostali k městským branám a blízko k radnici.
Domů jsme přišli až kolem 20 hodiny.
Před večeří jsme si šli s Renou zaběhat kolem řeky (pojmenované
Stream). Okolo hlubokého zářezu řeky byly v různých úrovních až tři
cesty, které slouží jak cyklistům, tak běžcům i procházejícím. Některé
chodníky jsou asfaltové, některé mají umělohmotný povrch. Podobné cesty
lze nalézt na spoustě míst např. v olympijském parku a jeho okolí.
V okolí cestiček jsou každý 2 – 3 km záchodky navíc jsou tam vyznačeny
KM.

Po 20 hodině tady běhali, chodili a jezdili stovky lidí. Jinak sportovat Korejce vidíte v průběhu celého dne. Vybavení sahá, tak daleko, že jsme viděli osvětlené místo pod mostem, kde asi 30 dvojic hrálo badminton a jinde jsou veřejné posilovny pod širým nebem.
Večeře byla tradiční – rýže a misky s masem, kimči a další nakládanou zeleninou.