Korejský výlet

Jižní Korea kolem dokola

17.10 Boseoksa, Daedunsan, Beopjusa

Fotky:

Tísíciletý jinanProbudili jsme se do husté mlhy, kdy nám vlhko zalézalo do spacáků. Hned jak jsme vstávali, tak se nám naskytl pohled na obrovský jinan dvoulaločný, který podle cedule byl starý nejméně 1000 let. Rychle jsme ohřáli čaj a šli se podívat do kláštera, který sice měl stálé obyvatele, ale očividně nebyl centrem turistického ruchu. Z jedné strany templu jsem viděl zajímavý způsob instalace světel: pomocí lžíce bagru zvedli dělníka do výšky, kde se snažil pověsit kabel na stromy.

Po prohlídce jsme pokračovali k parku Daedunsan, kde jsme vyrazili na další výlet do hor. Tento park byl rozhodně v kurzu. Davy lidí pochodovali nahoru a dolů a u parkoviště byl tradiční trh různým místních surovin. Začátek výstupu nám trochu kazila mlha, která se stoupajícím sluncem a nadmořskou výškou rozptýlila. Cesty byly opět perfektně upraveny, i když stoupání bylo hodně náročné. Ve výšce asi 500 m se najednou objevily stánky s občerstvením a suvenýry, které měly patřičnou vysokohorskou přirážku. I přes náročnost výstupu nebyl problém zde spatřit místní důchodce jak v pohodě šlapou nahoru a dolů se záviděníhodnou kondicí. Vrchol tentokrát dobyl pouze Tomáš a my jsme se otočili zpět po prohlídce dlouhého vysutého mostu, který byl opět velkou atrakcí. Na parkovišti jsme si ve Family Martu koupili k obědu rýži zarolovanou v řase s různou náplní. Podobá se to sushi, ale není v tom syrová ryba, ale zelenina nebo různé jiné druhy masa, s cenou 1000 wonů je to výborné jídlo za velmi dobrou cenu.

Barvy v klášteřeDále jsme pokračovali na sever a kolem půl čtvrté jsme dorazili k temlu Boepjusa, který je více jak 1400 let starý a je proslulý svou nejvyšší sochou Budhy v Koreji, která je vysoká 33m a je pozlacená. Pod sochou se nachází muzeum Budhy. V celém klášteře jsou viditelné artefakty, které jsou staré více jak tisíc let a patří mezi obrovský kotel na jídlo nebo kovový sloup. V templu jsme zůstali do setmění a před odchodem jsme v potoku mezi spousty pyramid s Renatou postavili tu svoji.

Z Boepjusy jsme pokračovali dále směrem na sever přímo k Soulu. Po delším hledání se nám na předměstí podařilo najít Folk Village na jednom s předměstí Soulu, kde jsme sbalili věci do tašek a pokusili se několik hodin spát na verandě jedné z místních jídelen. Noc byla poněkud horší na spaní, protože v Soulu je teplota vyšší aspoň o 5 stupňů a navíc v noci útočí místní komáři. Výsledkem je, že buď je vám horko a nedá se spát nebo vás otravují komáři a nedá se spát.