Korejský výlet

Jižní Korea kolem dokola

15.10 Jih, Yulpo, Jindo

Fotky:

PohřebRáno nás probudil nádherný východ slunce nad mořem. Po několika fotkách a snídani jsme vyrazili směrem na ostrov Jindo. V jedné z vesnic po cestě nás překvapil průvod vesničanů, kteří byli oblečení celý v bílém a cosi nesli. V zápětí nám došlo, že je to pohřeb a oni nesou rakev. Za stavili jsme a začali se chovat jako praví turisté a rychle všechno fotili a natáčeli. Pohřeb byl opravdu velkolepý, v čele průvodu kráčel člověk s fotkou mrtvého, za ním neslo asi deset mužů máry a za nimi šla vdova, která naříkala a podpíraly ji ostatní ženy. Celý průvod procházel vesnicí a očividně se zastavoval na všech místech, kam mrtví chodil. Máry byly moc pěkně vyzdobeny a všude byly lampióny – očividně si zde potrpí na parádní pohřby.

O pár kilometrů dále jsme potkali běžecký závod, který nás zbrzdil a odradil od návštěvy vesnice, kde měli vyrábět místní keramiku. Protože hodně místních cest bylo kvůli závodu uzavřeno, tak jsme to objeli a pokračovali na západ. DinosaurusPo cestě jsme viděli směrovky, které ukazovali k atrakci Dino Tracks. Šlo o obrovské a výpravné muzeum dinosaurů, které bylo postaveno na místě, kde se našli prehistorické stopy různých dinosaurů.

Ostrov Jindo jsme objeli zhruba po pobřeží a zastavili v místě, kterému říkají Mystery road. Je to protože zde jednou za rok odliv odkryje cestu z jednoho ostrova na druhý, což je důvod k návštěvě tisíců poutníků a velkým oslavám. Na ostrově Jindo je ještě jedna zajímavost a to je místní plemeno psa, který zde byl vyšlechtěn a potom objeven v 50 letech 20 století nějakým francouzem.

Moře u ostrova JindoK večeru jsme přijeli k nejmenšímu Korejskému národnímu parku Wolchusan. Potmě jsme si prohlídli zvenku chrám u vstupu do parku a pokračovali v cestě na opačnou stranu parku, kde podle mapy byl hlavní vstup a navíc zde byl campground, kde jsme chtěli přespat. Kemp byl téměř opuštěný, i když v jeho horní části v budově spali nějací turisti. V budově, která byla otevřená byly k disposici WC a dokonce sprcha byť pouze se studenou vodou. Pro spaní byly v lese vytvořeny docela velké desky, kde jsme pohodlně přespali.