Korejský výlet

Jižní Korea kolem dokola

12.10 Hahoe village, Dosansewon, Daebo

Fotky:

Hahoe village – tradiční vesnice Dosansewon Daebo

Nocleh: Daebo – altánek na pláži

Mlha v HahoeRáno jsme se probudili do husté mlhy, protože muzeum bylo v 7 ráno zavřené, tak jsme se přesunuli do nedaleké vesnice Hahoe, která je udělaná jako tradiční skanzen. Vstupné ani parkovné jsme neplatili, protože ho nikdo, tak brzo po ránu nevybíral. Z husté mlhy se postupně vyloupla vesnice. Viděli jsme obrovský strom zelkovu, na který si návštěvníci věšeli svoje přání. Pak nám jeden pán ukázal vilu místního šlechtice.

Z vesnice jsme se přesunuli zpět k muzeu masek, kde byly masky z celého světa. Potom jsme přejeli o 20 km dále k Dosansewon, což bývala konfuciánská akademie. Byla na moc pěkném místě u řeky a byl tam klid, než přijelo několik autobusů se školáky. Zelkova s přáníčky

Odpoledne jsme pokračovali směrem k východu až na nejvýchodnější část Koreji do města Daebo, kde jsme se podívali zvenku na muzeum majáků. Kolem deváté hodiny se na velkém parkovišti začali shromažďovat místní dámy, aby si v kroužku zabubnovaly. Představení trvalo asi 1 hodinu a dámy si to užívaly.  Místo na přespání jsme našli v malém altánku, kde na nás aspoň mlha padala o něco méně.